×

 

Vücut Mezoterapisi

Vücut mezoterapisi, bölgesel zayıflamada yaygın olarak kullanılan bir yöntem... Bu yöntemde amaç, sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmaktır. Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde, dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artar, hücre içi yağ metabolizması hızlanır. Böylece cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılır.


Mezoterapi, tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın cildin 1 ila 6 cm altına enjekte edilmesi şekline dayanan bir tedavi yöntemidir. Vücut mezoterapisinde kullanılan iğneler çok ince olduğu ve cildin hemen altına uygulama yapıldığından çok fazla bir acı hissedilmez. Yine de acı eşiği düşük kişilerde hafif acı hissedilebilir.


 

Vücut Mezoterapisi Seans Aralıkları;

Kişiden kişiye ve tedavi türüne göre değişmekle birlikte ortalama 8 - 10 seans arası başarı sağlanmaktadır. Vücut mezoterapisi seans süresi bölgenin büyüklüğüne göre 15 ila 30 dk. sürmektedir. Kişiden kişiye ortalama 5 ila 10 gün arası 1 seans uygulanmaktadır. Sonrasında ise ayda 1 koruma seansı uygulanarak hasta takip edilmektedir. 8 – 12 ayda bir olacak şekilde mezoterapi kürü tekrarlanabilir.

Vücut Mezoterapisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bacaklar, Karın ve mide bölgesi, Yanlar, Sırt, Kollar, Alt bacak olacak şekilde bölgesel yağlanma olan yerlere uygulanır.

Vücut Mezoterapisi Hangi Tedavilerde Uygulanır

Saç dökülmelerini önlemede, Bölgesel zayıflama tedavilerinde, Selülitleri gidermede, Hamilelikte oluşan çatlakların tedavisinde, Yüz gençleştirme tedavilerinde, Akne ve yara izlerinin tedavisinde