×

 

Karboksiterapi

Doğum sonrası çatlaklar, hızlı kilo alıp verme kaynaklı ve liposuction sonrası çatlaklar, selülitler, sarkmış ve gevşek bir cilt… Tüm bu sorunlar zaman zaman hepimizin yaşayabileceği, durağan bir yaşam, dengesiz beslenme, oksijen bakımından zengin olmayan şehir hayatının sonuçları olarak karşımıza çıkmaktadır. Karboksiterapi doğal bir yenilenme gerçekleştirmesi bakımından etkili bir tedavi yöntemidir.


Karboksiterapi, vücuda karbondioksit (Co2) gazı verilmesi sonucu, vücudun doğal tepkisi ile karbondioksit olan bölgeye oksijen göndermesi esasına dayanır. Aslen karbondioksit gazının tedavide yağları deformasyona uğratma dışında etkin bir fonksiyonu yoktur. Muhteşem yapıdaki insan bünyesi, vücuttaki karbondioksiti uzaklaştırmak için bol miktarda oksijen göndererek doğal bir yenilenme gerçekleştirir. Bu süreçte kullanılmayan kılcal damarlar genişler, tekrar kullanılmaya başlar hatta yeni kılcal damarlar oluşur.


 

Karboksiterapi Genel Olarak;

Selülitleri gidermede, Çatlak tedavilerinde, Sarkma ve gevşek cilt tedavilerinde, Yaralı bölgelerin tedavisinde, Yağ dokusu kaynaklı iri göğüslerin küçültülmesi, sarkmaların giderilmesinde, Bölgesel yağlanma olan bölgelerde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Karboksiterapi ;

Vücuda karbondioksit (Co2) gazı verilmesi sonucu, vücudun doğal tepkisi ile karbondioksit olan bölgeye oksijen göndermesi esasına dayanır. Aslen karbondioksit gazının tedavide yağları deformasyona uğratma dışında etkin bir fonksiyonu yoktur. Muhteşem yapıdaki insan bünyesi, vücuttaki karbondioksiti uzaklaştırmak için bol miktarda oksijen göndererek doğal bir yenilenme gerçekleştirir. Bu süreçte kullanılmayan kılcal damarlar genişler, tekrar kullanılmaya başlar hatta yeni kılcal damarlar oluşur.

Karboksiterapi Seansları ;

Karboksiterapi bölgesel incelme uygulama seans sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 15 - 20 seans sürmektedir. 5 - 7 seans sonrası ilk reaksiyonlar alınmakta, etkiler gözle görülebilir hale gelmektedir. Karboksiterapi bölgesel incelme uygulama seansları yaklaşık 30 - 45 dk sürmektedir. Kişiye göre 2 - 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

Karboksiterapi tedavisi kalıcı mıdır?

Tekrar aynı problemleri yaşamamanız için tedavi sonrasında eski alışkanlıklarınızdan kurtulmalı, durağanlıktan uzak daha hareketli bir yaşam şekli belirlemelisiniz. Ayrıca yediklerinize dikkat etmeli, sağlıklı bir diyet seçmelisiniz. Egzersizler, tedavi sonrası kazanılanları devam ettirmede oldukça faydalıdır.