×

 

Scar Akne İzi Tedavisi

Scar akne izi tedavisi ile yüzünüzdeki akne izlerinden ve lekelerden kurtulabilirsiniz. Akne ve sivilceler, en yaygın cilt problemlerinin başında yer alır. Hem tedaviden önceki görüntüleri, hem de tedavi sonrası kalan izleri bakımından rahatsız edicidir. Küçük ve hafif ölçekli sivilceler iz bırakmazken, derin ve ağır sivilceler arkalarında iz bırakır.


Sivilceler zamanında tedavi edilmediği zaman iz bırakarak iyileşirler. Derin ve iltihaplı sivilceler daha çok iz bırakma riskine sahiptir. Sivilce izi tedavisinde özellikle fraksiyonel lazerler, altın iğne olmak üzere, kimyasal peelingler ve dolgular başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.


 

Scar Akne İzi Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Akne ve scar izi tedavisinde, öncelikli olan sivilcenin çeşidini saptamaktır. Rolling scar adı verilen, cilt yüzeyinde dalgalı bir görüntü oluşturan 4 mm derinliğinde çökmeye sebep olan scarların yanı sıra, boxcar denilen yuvarlak ve çöküntüye neden olmayan çeşitler de vardır.

Scar Akne İzi Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Akne scar izi tedavilerinde, seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Minimum 4, maksimum 10 seansla sonuç almak mümkünken, birden fazla tedavinin kombin şekilde yapılması da mümkündür. Leke tedavileri sonrasında güneş kremi kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Lazer Tedavisiyle Akne İzi Nasıl Tedavi Edilir?

Lazer tedavisi ile deriye kısmi hasar verilmesi planlanır. Hasardan kastımız boyutu milimetreden küçük noktacıklardır. Hasarlı bölgelerin etrafı sağlam deri adacıkları ile çevrilidir. Bu sayede iyileşme hızlı bir şekilde gerçekleşir. Problemli alanlarda kontrollü bir yeniden yapılanma sağlanması tedavinin temel amacıdır. Akne skarı şiddetine göre seans sayısı 3 ila 5 arasında değişmektedir.

Altın İğneli Radyofrekans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi edilecek alanın genişliğine göre 25-64 iğne içerir. Tedavi bölgesine lokal anestezi yapılır. İşlem ortalama 30 dakika sürer. İhtiyaca göre ayda 1 kez 3-5 seanslık uygulama gerektirir. İşlem derinin üst tabakasına zarar vermediğinden dolayı yaz kış uygulanabilir. İşlemin etkileri yaklaşık 2 gün içerisinde ortadan kalkar.