×

 

Aquafacial Cilt Bakımı

Aquafacial cildi temizleyen, ciltteki problemleri gideren (sivilce ve elastin kaybı gibi), cilde antioksidanlar ve peptidler infüze eden, ciltte anti-aging etkisi oluşturan ve cildi detoksifikasyon yoluyla çevresel faktörlere ve güneş ışınlarına karşı koruyan etkili ve profesyonel bir uygulamadır.


Aquafacial altı farklı basamakta gerçekleştirilir. Önce vortex denilen vakum sistemi ile cildin üstündeki ölü tabaka temizlenir. Mikrodermabrazyon gibi bir etki bırakır, hatta bunun daha üzerinde bir etkiye sahiptir. Fakat mikrodermabrazyondaki gibi hafif kızarıklıklar, ciltte damarlanma, herhangi bir şekilde sert vakum hasarı gibi sorunlar oluşturmaz. Klasik cilt bakımında olduğu gibi komedon preslerin ya da el uygulamasının bıraktığı gözeneklerdeki tahrişler söz konusu değildir.


 

Aquafacial Cilt Bakımı Kaç Seans Sürer?

Çok kısa sürede gerçekleştirilebilen bir tedavi olduğu için haftada bir dört kez, sonra da klasik bakımlarda olduğu gibi ayda bir ya da altı ayda bir defa uygulanırsa cilt temiz, bebeksi, nemli kalır ve güneşe karşı korunur.

Aquafacial Cilt Bakımı Uygulama Aşamaları;

1- Vortex adı verilen teknoloji ile cilt yüzeyindeki ölü tabaka hasarsız bir şekilde temizlenir.

2- Glikolik asit uygulaması yapılır, glikolik asit cildin üst tabakası altındaki ölü cilt hücrelerine bağlanan ya da yapışan maddeyi bozar böylece cilt yüzeyi taze bir yapıya sahip olur. Glikolik asit güneş lekelerinde, yaşlılık lekelerinde etkili sonuçlar vermektedir. Bunun yanında akneye ve siyah noktaya eğilimli ciltlerde de önemli sonuçlar vermektedir. Ayrıca glikolik asit yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

3- Salisilik asit uygulaması yapılır, glikolik asitte olduğu gibi salisilik asit de cilt yüzeyindeki ölü hücrelere ve aknelere karşı çok etkilidir. bakım yapılan cildin ihtiyacına göre ince çizgiler ve lekelerde uygulanacak olan çeşitli solüsyonlar kullanılır.


4- Peptid ve hyalüronik asit uygulaması yapılır. Hyalüronik asit cildin hayati aktivitelerini gerçekleştirmekle sorumludur. Cildin genç ve canlı görünmesini sağlar, cildin elastikiyetini korur ve kolajen üretimini artırır. Aynı zamanda tahriş ve cilt iltihabı ile savaşmaya yardımcı olur.


5- Son aşamada ise led uygulaması yapılır. Led uygulaması kolajen üretimini hızlandırmaya yardımcı olur, böylece cilt ilk tazeliğini ve parlaklığını hızlı bir şekilde tekrar kazanır. Led uygulaması işlem yapılan cildin durumuna göre farklılık gösterir. Akneli ciltlerde mavi led uygulanır.