×

 

Cilt Analizi

Cilt problemlerini ortaya çıkarmak için dijital bir cilt analiz makinesiyle kırışıklıklar, lekeler, ince çizgiler gibi cilt düzensizliklerine neden olabilecek tüm kusurları ortaya çıkarmak için kullanılan bir tekniktir.


İnsanların kendi cilt tiplerine göre cilt bakımı yaptırmaları daha faydalı olacaktır. Kuru, yağlı ve karma ciltler olmak üzere üçe ayrılır. Cilt analizi uzman kişilerinin yapması evde yapacağınız basit testlerden çok daha etkili olmaktadır.


 

Cilt Analizi Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı odasında önce cildiniz temizlenip sonra cildinizin tipi ve hassasiyeti gibi ön bilgiler oluşturulup kaydedilir. Ardından bilgisayarlı fotoğraf sistemimiz ile uzman yönetiminde ve özel ortamlarda cildinizin fotoğrafları çekilir. Cildinizdeki kırışıklık ve gözenekler, UV hasarları, lekeler ve eşitsizlikler teker teker kaydedilip ve sistemin bünyesinde kayıtlı kalır.

Bilgisayarlı Cilt Analizi;

Kişinin cilt tipinin analizini yapmak cilt bakımının ilk aşamalarından biridir. Cilt analizinde kişilerin cildi ve cilt altı dokusu incelenmekte, cilt kalınlığı, cildin kollajen üretimi, yüzün hangi bölümü ne derecede yaşlanmış olduğuna bakılır. Belirlenen cilt sorunlarının giderilmesi için bir dizi tedavi programı yapılır. Aynı zamanda sistem kişinin cildine hiçbir uygulama yapılmazsa cildinin 5 yıl sonraki görüntüsünü de bize vermektedir. Cilt analizi, gözle görülemeyecek derecede ve henüz başlangıç aşamasında iken cilt bozulmalarının erken teşhisi yapılarak önlemlerin zamanında alınmasına yardımcı olur.