×

 

Dövme Silme

Büyük bir heyecanla yaptırılan dövmeler, zaman içerisinde sildirilmek istenebiliyor. Kalıcı olarak yaptırılan ve istenmeyen dövmeleri lazerle siliyoruz. Silinecek dövmenin büyüklüğü arttıkça seansında da artış yaşanır.


Vücudun her bölgesindeki dövmeler silme esnasında herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşanmaz. Bölgeye uygulanan tedavide lokal anestezi yapılır. Sizler de önceden yaptırdığınız dövmelerinizi kolaylıkla sildirebilirsiniz.


 

Dövme Silme Öncesi Nasıl Bir Hazırlık Yapılır?

Uygulamadan ortalama 1-2 hafta öncesinde tedavi edilecek bölgenin güneşten korunması gerekir. Dövme bölgesinde tüylenme var ise, temizlenmesi gerekir. Lazerle dövmelerin silinme işleminden ortalama 1 hafta öncesine kadar aspirin ve kan sulandırıcıların kesilmesi gerekir.

Lazer İle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazerle dövme sildirme işlemi, dövmenin türüne göre uygulanır. Lazer ışığı dövme üzerine tutularak boyalar parçalara ayrılır. Parçalara ayrılmış olan boyalar hücreler sayesinde vücuttan taşınır. Uygulanacak olan vücut bölgesine göre teknik detay gerektirebilir. Açık renkten yapılan dövmelerin silinmesi daha zordur.

Lazer İle Dövme Silme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Genellikle 2-6 seans aralığında yapılan tedavi süreci toplamda 8 hafta kadar sürebilir. Silinecek olan dövmenin genişliğine göre seans sayısında değişiklik meydana gelebilir. Dövmenin büyüklüğü arttıkça seansında da artış yaşanır. Tedavi sürecini etkileyen diğer unsurlar arasında; dövmenin rengi, derinliği, eski ya da yeni olması yer alır.

Lazer İle Dövme Silme İşlemi Sonrası İz Kalır Mı?

Lazer ile dövme sildirme işlemi sonrasında uygulanan bölgede herhangi bir iz ya da leke kalmaz. Silme işleminden sonra hafif gölgeler görülebilir. Zaman geçtikçe bu gölgelenmeler açılır ve iz belli olmaz.