×

 

Kök Hücre Tedavisi

Dermaterapi yöntemiyle ciltte mikro kanallar açılır. Bitkisel kök hücre ürünlerinin cildin alt tabakalarına kadar iletilmesi sağlanır. Mikro iğne terapisi, lazer peeling, kimyasal peeling, IPL ve CO2 fraksiyonel lazer gibi tedaviler kadar etkilidir.


Güneş lekeleri, geniş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklarda, cilt sarkmalarında, sivilce çukurları, kesik izleri ve saç dökülmesinde kullanılır. Enjeksiyondan farklı olarak cildin üst bölgelerinde, bitkisel kök hücre ürünlerinin en çok ihtiyaç duyulan bölgelere gereken aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olmaktadır.


 

Seans Süresi Ve Seans Sayıları;

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 30 - 90 dk. sürmektedir. Seans sayısı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 2 - 6 seans yeterli olmaktadır. Seanslar arasında 2 ila 4 hafta aralıklar öngörülmektedir.

Kök Hücre Tedavisinde;

Hafif yanma ve tedavi sonrası hafif kızarıklık dışında bir etkisi bulunmamaktadır. Tedavi genelde kalıcıdır. Rahatsızlığın nüksetmemesi için probleme sebep olan etkilerin ortadan kaldırılması gerekir.

Kök Hücre Tedavisi Hangi Rahatsızlıklar İçin Yapılır?

Kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermede, Saç dökülmelerinde, saç köklerini yeniden canlandırmada, Cilt lekelerini gidermede, Sivilce ve akne izlerinin giderilmesinde, Cilt çatlaklarını gidermede, Göz altı torbalarını ve morlukları gidermede etkin bir şekilde uygulama yapılmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi Etkileri Nelerdir?

Mezoterapi cihazları veya roller vasıtasıyla ciltte mikro kanallar açılır. Platin nano kolloid ve kök hücre solüsyonu birleşiği, mükemmel bir antioksidan içerik meydana getirir. Bu içeriğin elektroporasyon yardımıyla hücrelere daha kolay ulaşması sağlandığında meydana gelen etkiler çok yüksek düzeydedir.