×

 

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler, birçok insan için hem konforsuz hem de can sıkıcı olabilir. Hatta bu durum ileri vakalarda kişilerin sosyal hayatını da olumsuz etkileyebilir, özgüven kaybı ve kimi zaman psikolojik sorunları da beraberinde getirebilir. Lazer epilasyon, tam da bu noktada mükemmel bir çözümdür.


Lazer epilasyon, istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak için deneyebileceğiniz en etkili yöntemdir. Lazer ışınlarının hedefinde melanin pigmenti vardır. Melanine ulaşan lazer ışınları burada bir ısı meydana getirerek kıl köklerini tahrip eder. Bunun sonucu olarak bölgede istenen epilasyon gerçekleşir.


 

Lazer Epilasyon Her Bölgeye Yapılır mı?

Lazer epilasyon uygulaması yapılmayan ve sakıncalı bulunan bölgeler: Skar ve açık yaralar, Egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgeler, Et beni, Saç dipleri, Burun ve kulak içleri, Göz ve kirpik çevresi ve Dövme üzerine lazer epilasyon yapılmaz. Tüm bunların dışında kalan tüm bölgeye lazer epilasyon yapılır.

Lazer Epilasyon Her tente Etkilimidir?

Ten renginin açık olduğu kıl ve tüy renginin ise koyu olduğu kişilerde, Esmer kişilerde lazer epilasyon diğer tenlere az etkilidir. Diğer tenlerde lazer epilasyon kesinlikle etkilidir.

Lazer Epilasyon Kimlere Yapılmaz?

Lazer epilasyon uzun yıllardan beri güvenle uygulanan bir yöntem olmakla birlikte bazı durumlarda tedbiren tedaviden kaçınmak gerekir. Bu durumlar: Küçük yaşta olup kıl yapısı gelişimini tamamlamamış kişilerde, Hepatit-B hastalarında, Hamilelerde, Cilt ve deri hastalığı bulunan kişilere lazer epilasyon yapılmaz.

Lazer Epilasyon gereken durumların Sebebi Nedir?

İstenmeyen kıl ve tüylerin oluşma sebepleri kişiden kişiye değişik olmakla birlikte genel olarak şöyle sayılabilir; Ergenlik ve menopoz, Genetik, hormon dengesizliği, Doğum sonrası hormonlarda oluşan değişimler, Doğum kontrol hapları, Tüy bezlerinde oluşan sorunlar, Kortizon tedavisi, Depresyon, Adrenalin salgısı, Ağda, jilet, cımbız vs. yöntemlerden sonra lazer epilasyon durumları ortaya çıkabilir.