×

 

Thulium Lazer Leke Tedavisi

Thulium Lazer, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melazma denilen; özellikle kadınlarda görülen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları şeklinde oluşan lekelenmelerde sıklıkla kullanılabilir. Melazma tedavisinde kullanılan en etkin lazer sistemidir.


Thulium lazer ile leke tedavisi yönteminin kullanılması ile 1 mm' lik cildin altında bulunan derinliğe ulaşma imkanı sağlayan bu yöntem ile lazer cihazı diğer leke tedavisi skar tedavi olarak ve anti-aging uygulamalarında çok fazla etki göstermiş olduğu için sonuçları pozitif ile sonuçlandığı için cilt tedavi ve yenilenme lazeri olarak uygulanmaktadır.


 

Thulium lazeri Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Thulium lazeri; güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melazma denilen özellikle kadınlarda görülen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları oluşan lekelenme tablolarında sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle leke tedavisinde kullanılan thulium lazer, lekelerin giderilmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Sadece leke tedavisi değil; ince kırışıklıklar, yara izleri, sivilce izleri, cildin sıkılaşması gibi uygulama alanları da mevcuttur.

Thulium lazerin Avantajları Nelerdir?

Thulium lazerin leke tedavisinde kullanılan diğer lazer sistemlerine üstünlüğü ise; yan etki riskinin çok daha az olması, uygulamanın daha pratik olması ve çok daha az sayıda seans gerektirmesi şeklinde sıralanabilir. Thulium lazer uygulamaları, tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi uzmanlar tarafından uygulanması gereken önemli bir işlemdir.

Thulium Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Leke tedavisinde, bazen bir seansta bile uygun vakalarda iyi sonuçlar alınabilmektedir. İhtiyaç halinde üç seans işlem yapılır ve ileriki yıllarda tekrarlayan seanslara ihtiyaç olabilmektedir.

Thulium Lazer Ağrılı / Acılı Bir Tedavi midir? Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulama anestezik krem eşliğinde yapıldığı için herhangi bir ağrı, acı hissedilmez. Tedavi sonrası 1 – 2 saatlik bir kızarıklık ve sonrasında kabuklanma olur. Tüm etkiler 1 hafta sonunda azalarak ortadan kalkacaktır.