×

 

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, estetisyen ve cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilen cilt temizleme, besleme ve gençleştirme işlemleridit. Evde yapılan cilt bakımlarından çok farkı vardır. Çünkü evde yapılan cilt bakımı ile profesyonel cilt bakımı arasında ciddi bir fark olduğunu ancak medikal cilt bakımı yaptıranlar bilebilir.


Medikal cilt bakım fiyatlarının uygun bütçelerde seyrettiğini de hesaba katarsak; cildin düzenli olarak derinden temizlendiği, neme doyduğu, beslendiği bu uygulama ile gençliğinize, güzelliğine ciddi bir yatırım yapmış olursunuz.


 

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı sayesinde kan dolaşımı ve lenf drenaj sistemi aktif olduğu için, cilt kendi kendini yenilemeyi sürdürür. Deri altı dokularda oksijen oranı yeterli olduğundan, cilt canlılığı koruyabilir. Medikal cilt bakımın saymakla bitmez.

Medikal Cilt Bakımı;

Vücutta koruma sağlar. Gözenek temizliği ile cildin nefes almasına yardımcı olur. Kan dolaşımı ve lenf sistemini aktif hale getirir. Sebum dengesini korumaya yardımcı olur. Cilt lekelerine karşı koruma saglar. Elastikiyet kaybını önler. Cilt tipine uygun ürünler, uzmanlar tarafından uygulandığı için medikal cilt bakımı cildinizi tahrişten korur, yanlış kozmetik kullanımından kaynaklanan akne, leke gibi problemlerin yaşanmasının önüne geçer ve siz de cildinizi daha iyi tanımış olursunuz.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı klinik ortamda, cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Cilt yüzeyi, epidermis, cilt tipine uygun ürünlerle temizlenir. Gözeneklerin nazikçe temizlenebilmesi için buhar terapi uygulanır. Siyah ve beyaz noktalar temizlenir. Cildin tamamına, dekolte bölgesine kadar gözenekler temizlenir. Maske, radyofrekans ya da diğer cilt bakımı sistemlerinden biri, kolajen üretimini tetiklemek üzere kullanılır. Cilt, derinlemesine nemlendirilir.

Medikal Cilt Bakımının Aşamaları Nelerdir?

Dış deri temizlenmesi ve peeling hazırlığı, Medikal cilt bakımın, yumuşak bir temizleme ile başladığı ilk aşamasıdır. Epidermis, cilt tipine uygun temizleme dermokozmetik ürün ile nazikçe temizlenir. Cilt, giderek derinleşecek arındırma işleminin bir sonraki adımına hazırlanır. Ölü hücreden arındırma ile Cilt tipine uygun olarak seçilen ürün ve/veya cihaz aracılığıyla, tıkanmış ve kir dolmuş gözeneklerin üzerini örten ölü deri, bu aşamada soyulur. Gözeneklerin temizlenmesi, Buhar terapisi, Siyah-Beyaz nokta temizliği, Son temizlik & Dezenfeksiyon ve Cilt beslemedir.