×

 

Mezoterapi Leke Tedavisi

Mezoterapisi Leke Tedavisi; İğneli ve iğnesiz leke tedavi seçeneği olan bir leke tedavi şeklidir. İğnesiz mezoterapi tekniği vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimlerin cildin orta tabakasına tek tek veya genellikle mikroenjeksiyon yoluyla karışım halinde uygulandığı bir tekniktir. Hastaya ve isteklerine göre enjekte edilecek maddeyi seçilmektedir.


Cildin üzerinde bulunan koyu lekeler sonradan oluştuğu gibi doğuştan da olabilir. Sonradan oluşan lekelere güneş, hamilelik, ilaç kullanımı, yaşlılık, sivilce, deride hasar bırakan işlemler ve müdahaleler örnek gösterilebilir. Bu etkenler sonucu oluşan lekeler cildin doğal renk ve dokusunu bozar ve kişinin kendisini rahatsız hissetmesine yol açar. Leke mezoterapisi ile söz konusu sorunlar hafifletilebilir veya giderilebilir.


 

Mezoterapi lazeri Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Mezoterapi lazeri; güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melazma denilen özellikle kadınlarda görülen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları oluşan lekelenme tablolarında sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle leke tedavisinde kullanılan Mezoterapi lazer, lekelerin giderilmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Sadece leke tedavisi değil; ince kırışıklıklar, yara izleri, sivilce izleri, cildin sıkılaşması gibi uygulama alanları da mevcuttur.

Mezoterapi lazerin Avantajları Nelerdir?

Mezoterapi lazerin leke tedavisinde kullanılan diğer lazer sistemlerine üstünlüğü ise; yan etki riskinin çok daha az olması, uygulamanın daha pratik olması ve çok daha az sayıda seans gerektirmesi şeklinde sıralanabilir. Mezoterapi lazer uygulamaları, tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi uzmanlar tarafından uygulanması gereken önemli bir işlemdir.

Mezoterapi Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Leke tedavisinde, bazen bir seansta bile uygun vakalarda iyi sonuçlar alınabilmektedir. İhtiyaç halinde üç seans işlem yapılır ve ileriki yıllarda tekrarlayan seanslara ihtiyaç olabilmektedir.

Mezoterapi Lazer Ağrılı / Acılı Bir Tedavi midir? Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulama anestezik krem eşliğinde yapıldığı için herhangi bir ağrı, acı hissedilmez. Tedavi sonrası 1 – 2 saatlik bir kızarıklık ve sonrasında kabuklanma olur. Tüm etkiler 1 hafta sonunda azalarak ortadan kalkacaktır.