×

 

Q-Switch Lazer Leke Tedavisi

Q-Switch, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melazma denilen; özellikle kadınlarda görülen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları şeklinde oluşan lekelenmelerde sıklıkla kullanılabilir. Melazma tedavisinde kullanılan en etkin lazer sistemidir.


Q-Switch ile leke tedavisi yönteminin kullanılması ile 1 mm' lik cildin altında bulunan derinliğe ulaşma imkanı sağlayan bu yöntem ile lazer cihazı diğer leke tedavisi skar tedavi olarak ve anti-aging uygulamalarında çok fazla etki göstermiş olduğu için sonuçları pozitif ile sonuçlandığı için cilt tedavi ve yenilenme lazeri olarak uygulanmaktadır.


 

Q-Switch lazeri Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Q-Switch lazeri; güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, melazma denilen özellikle kadınlarda görülen ve tedavisi güç olan düzensiz şekilli renk koyulaşmaları oluşan lekelenme tablolarında sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle leke tedavisinde kullanılan Q-Switch lazer, lekelerin giderilmesi konusunda oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Sadece leke tedavisi değil; ince kırışıklıklar, yara izleri, sivilce izleri, cildin sıkılaşması gibi uygulama alanları da mevcuttur.

Q-Switch lazerin Avantajları Nelerdir?

Q-Switch lazerin leke tedavisinde kullanılan diğer lazer sistemlerine üstünlüğü ise; yan etki riskinin çok daha az olması, uygulamanın daha pratik olması ve çok daha az sayıda seans gerektirmesi şeklinde sıralanabilir. Q-Switch lazer uygulamaları, tüm tıbbi işlemlerde olduğu gibi uzmanlar tarafından uygulanması gereken önemli bir işlemdir.

Q-Switch Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Leke tedavisinde, bazen bir seansta bile uygun vakalarda iyi sonuçlar alınabilmektedir. İhtiyaç halinde üç seans işlem yapılır ve ileriki yıllarda tekrarlayan seanslara ihtiyaç olabilmektedir.

Q-Switch Lazer Ağrılı / Acılı Bir Tedavi midir? Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulama anestezik krem eşliğinde yapıldığı için herhangi bir ağrı, acı hissedilmez. Tedavi sonrası 1 – 2 saatlik bir kızarıklık ve sonrasında kabuklanma olur. Tüm etkiler 1 hafta sonunda azalarak ortadan kalkacaktır.