×

 

Lenf Drenaj Ödem Tedavisi

Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masajı bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir.


Vücudumuzun hücresel faaliyetleri sonunda normal olarak oluşan lenf sıvısı, dokular içinden lenf damarları ile toplanır. Lenf düğümlerinden süzülen lenf sıvısı kan dolaşımına karışır. Bu dolaşımın amacı cilt ve cilt altı enfeksiyonlarına yol açabilecek bakterileri ortamdan uzaklaştırmak ve önlemektir.


 

Lenf Dolaşım Sistemi Neden Hızlanmalıdır?

Suyu her gün değiştirilen bir havuzda mı yüzmek istersiniz yoksa haftada bir değiştirilen havuzda mı? Elbette ki suyu her gün değiştirilen bir havuzda yüzmek isteriz. Vücudun lenf sistemini de buna benzetirsek fazla hata yapmış olmayız. Vücudun lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlılara o kadar az maruz kalmış oluruz.

Lenf Drenaj Ödem Önleme Tedavisi;

Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde, Selülitleri gidermede, Zayıflama tedavilerinde destekleyici olarak, Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde destekleyici olarak ve nekahat dönemi sonrası, Vücutta biriken toksinlerin atılmasında, tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Lenf Drenaj Her Bölgeye Uygulanır mı?

Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Lenf Drenaj Senas Süresi;

Lenf Drenaj ödem tedavisi, seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 - 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür. Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 - 25 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 - 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.