×

 

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz, yağ dondurma uygulamasına verilen genel addır. Bu prosedürde yağ hücreleri belirli derecelere kadar soğutulur. Tedavi sırasında diğer dokulara zarar verilmez ve bu sayede yağların vücuttan atılması sağlanır.


Genellikle kilo vermek için diyet ve egzersiz programlarından sonuç alamamış kişilerin başvurduğu en etkili zayıflama yöntemlerinden birisidir. Teknolojinin yardımı ile kısa bir sürede deri altındaki yağ hücreleri hedef alınır ve söz konusu hücreler eliminasyon noktasına kadar dondurulur. Soğuk lipoliz ile kişi yaklaşık olarak 3 ay içerisinde ideal vücut formuna ulaşabilir. Bölgesel zayıflama için soğuk lipoliz yoluna başvurmuş çoğu kişinin memnuniyet oranı maksimum seviyelerdedir. İşlem yaklaşık olarak 45 dakika ile 1 saat arasında kişiye göre değişiklik göstermektedir.


 

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılır?

Lenf drenaj adı verilen yöntem ile bozulan yağlar kolaylık ile vücuttan atılabiliyor. Bu nedenle vücudun ani değişikliğini kaldıramayacak kişilere bu işlem yapılmamaktadır. Hamileler, raynaud sendromu olanlar, kriyoglobulinemi hastaları, yeni kalp krizi geçiren kişiler, kalp pili olanlar, 18 yaşın altında olanlar, şeker hastası olanlar ve kan dolaşımında bozukluk görülen kişiler tedaviden yararlanamazlar.

Bölgesel Yağlanmayı Önlemek İçin;

Mümkün olduğunca hayatımızda egzersize yer açmalıyız. Mesela işe her gün araba ile gitmek yerine haftada birkaç gün de olsa toplu taşıma araçlarını kullandığımızda güne hareketle başlayabiliriz. Ofis içerisinde her yarım saatte bir ayağa kalkarak dolaşmamız beynimize olumlu sinyaller göndererek metabolizmanın aktif bir şekilde çalıştığını fısıldayacaktır. Unutmayın ne kadar hareket ederseniz o kadar sağlıklı olursunuz.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Sonrası;

Soğuk lipolizde herhangi bir cerrahi işlem gerekmediği için hasta yan etkilerden sonra günlük rutinine hemen dönüş sağlamaktadır. Soğuk lipolizin ağrısız ve acısız aynı şekilde etkili bir yöntem olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Soğuk lipoliz tedavisi almış bir kişinin bölgesel incelme aşamaları bittiğinde spora gitmesi veya diyet programları uygulaması gerek görülmemektedir.

Soğuk Lipoliz;

Bölgesel yağlanma tedavilerinde birçok yöntem olmakla birlikte zeltiq soğuk lipoliz bölgesel incelme uygulaması çok başarılı sonuçlar verebilmektedir.